Kur'ancılık Adıyla Kur'an Düşmanlığı

Fiyatı: 17.76 TL
Liste Fiyatı: 24.00 TL
Kazancınız: 6.24 TL
Stokta Mevcut
Yazar: Murtaza Mutahhari
Çevirmen:
ISBN:
Sayfa Sayısı: 40
Yılı: 2020
Yayınevi: KEVSER YAYINLARI
+

Bu kitap Üstad Murtaza Turabî'nin 2020 Muharrem ayında İmam Hüseyin'in kıyamı ile ilgili olarak yaptığı iki konuşmasının metnidir.

□ Yezid Mektebi’nin en belirgin özelliği Hz. Peygamber'in sünnetini, hadisini ve buyruğunu hiçe saymak ve onu tahrif etmektir. 

Yezid'in temelini attığı bu fikir, bundan takriben 150 yıl önce Hindistan'da tekrar Ahmed Han Hindî ve Abdullah Çekralevî adlı kişiler tarafından Kur'ancılık adı altında Kur'an ile yetinmek ve hadisi reddetmek amacıyla canlandırılmıştır. Bunların fikirleri, “Biz Kur'an'la yetineceğiz, sünnete ihtiyaç yoktur.” şeklindedir… 

Son dönemlerde yine Yezid Mektebi’ne ait olan görüş maalesef Mısır'da Ebu Zeyd ve Sübhi Mensur ve sonra Türkiye'de ve İran'da birileri tarafından ihya edilmeye çalışılmıştır. 

Bunlara göre sünnet ve hadis bir kenara itilmeli; Müslümanlar Kur'an'la yetinmelidir. Gerçek Kur'an düşmanları olan bu zatlar ne yazık ki isimlerini de Kur'ancılar olarak koymuşlardır. 

Bu, Müslümanların ortak bir sorunudur; bu tehlikeyle hem Ehlibeyt Mektebi’nin gençleri hem de Ehlisünnet kardeşlerimizin gençleri karşı karşıyadırlar. Bu, bütün Müslümanları ilgilendiren bir meseledir. Bunlar, Yezid'in yolunu ihya etmek ve İslam'a darbe vurmak peşindedirler… 

□ Kerbela kıyamının başlıca hedeflerinden biri Hz. Peygamber'in (s.a.a) sünnetini korumak ve canlandırmaktır… İmam Hüseyin (a.s), sünnet yolunun şehididir.

Bu ürüne daha önce hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Kötü           İyi