Gaybet-i Numanî

Fiyatı: 126.40 TL
Liste Fiyatı: 160.00 TL
Kazancınız: 33.6 TL
Stokta Mevcut
Yazar: Muhammed b. İbrahim b. Cafer En-Numani
Çevirmen: Cevat Gök
ISBN:
Sayfa Sayısı: 398
Yılı: 2020
Yayınevi: MİR YAYINLARI
+

Cabir b. Abdullah el-Ensari’den: Yemenlilerden bir grup Resulullah’ın(s.a.a.) yanına gelince peygamber “Yemenliler sevinerek geliyorlar” diye buyurdu. Yanlarına geldiklerinde ise “Bunlar öyle bir kavimdir ki kalpleri yumuşak ve imanları sağlamdır. Onlardan Mansur adlı biri ortaya çıkacak, benim halifeme ve halifemin vasisine yetmiş bin kişiyle yardım edecektir. Onların kılıçlarının bağı deridendir.!” Buyurdu. (Sonra aralarında şu konuşmalar geçti)

-Ya Resulallah! Senin vasin kimdir?

-O öyle birisidir ki Yüce Allah ona sarılmanızı emrederek şöyle buyurdu: “Allah’ın ipine sımsıkı sarılın ve ayrılmayın!”

- Bu ipin ne olduğunu bize açıklar mısın?

- Yüce Allah’ın “Fakat Allah’tan bir iple ve halktan bir iple!...”  ayetindeki Allah’ın ipi, Allah’ın kitabıdır, halktan olan ise benim vasimdir.   - Ya Resulallah kimdir senin vasin?

-Allah onun hakkında şu ayeti nazil etmiştir:” Bir nefis sonunda diyecek ki: Allah’ın yanında olduğu halde ona aldırış etmedim.”

-Ya Resulallah! Allah’ın yanında olan bu şey nedir?

-Allah-u Teala onun hakkında buyurmuştur ki: “O gün zalim. Elini ısırarak der ki: Keşke Resulullah’ın yolunu izleseydim.

Bu ürüne daha önce hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Kötü           İyi