Felsefe Dersleri - 1

Fiyatı: 23.24 TL
Liste Fiyatı: 28.00 TL
Kazancınız: 4.76 TL
Stokta Yok
Yazar: Murtaza Mutahhari
Çevirmen: Ahmet Çelik
ISBN:
Sayfa Sayısı: 395
Yılı: 1997
Yayınevi: İNSAN YAYINLARI
+

Bu eser, İranlı çağdaş mütefekkir ve âlim, üstâd Murtazâ Mutahharî'nin felsefî konulardaki düşüncelerini ihtiva eden dizinin ilk cildi olup, İslam felsefesinin temel konularını içermektedir.

Üstad Mutahharî'nin derslerinde açıkladığı önemli ve derin kavramlar içeren bu felsefî konuların, Felsefî Bahisler şeklinde birkaç ciltte toplanıp yayınlanması, şehadetinden yaklaşık iki yıl önce kendisine teklif edilmiştir. O büyük âlim bu konuya büyük alaka göstermiş, kendisi tarafından önceden yazılıp ayrı zamanlarda yayınlanmış olan bazı felsefî makalelerin toplanarak yeniden incelemeyi müteakip birinci cilt olarak yayınlanması kararlaştırılmıştır. Kendileri, o zamana kadar yayınlanmış olan makalelerinden özellikle Tevhîd ve Tekâmül, Kur'ân ve Hayat adlı makalelerine birçok ilâveler yapmışlardır. Bu arada hazırlanmakta olan eserin birinci cildinin daha ilgi çekici olması için yeni bir makalenin ilâvesi zarûreti hâsıl olmuştur. Bu doğrultuda üstadın Tezad (karşıtlık) bahsinde beyan ettikleri tüm makaleleri de imbikten geçirilerek geniş bir makale halinde sunulmuştur.

Son olarak, üstadın mantık ve felsefenin genel kavramları ve tanımlarına ilişkin dersleri de birinci cilde ilave edilmiştir.

Bu ürüne daha önce hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Kötü           İyi